Akiom
Akiom Akiom
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Timothy is buying 1.4 pounds of cheese for the week. If each pound of cheese costs
$3.50, how much will Timothy pay for his cheese?
6. How much does Timothy pay for his cheese?

Timothy is buying 14 pounds of cheese for the week If each pound of cheese costs 350 how much will Timothy pay for his cheese 6 How much does Timothy pay for hi class=

Respuesta :

issatatii
issatatii issatatii
  • 01-03-2021
$4.38 for 1.4 pounds of cheese.
Answer Link
DeathSkull1342 DeathSkull1342
  • 01-03-2021
4.38 I’m pretty sure is correct
Answer Link

Otras preguntas

Give examples of 2 specific words from the poem "No Man Is An Island", by John Donne, that are meant to be understood metaphorically. What is the figurative mea
A bank receives 3,450 $100 bills and puts them into stacks of 75 bills each. How many stacks are there?
lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?
Chiang picked 12 apples. She gave 1/6 of the apples to each of her 5 friends. How many apples did each friend get?
what is the best way to find out the subject of a map
How do you multiply mixed numbers and fractions?
Pollution is the only way that humans can cause changes to ecosystems. True or false?
Which is better salary offer$550per 40-hour week or $13.00 per hour for 40 hours
Do chickens have a backbone
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!