jade1253
jade1253 jade1253
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

i purchased a 25 pack of pencils for $2.00. If I were to purchase only 4 pencils at the same unit price, how much would it have cost?

Respuesta :

trinityis
trinityis trinityis
  • 02-03-2021

Answer:

0.32

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do I write 0.25 as a fraction in its simplists form
Simplify and show your work -8 + 4i / 4 - 4i
Can someone tell me the answer for 18-7÷0
900 is 1/10 of what?
The GCF (Greatest Common Factor) of 45 and 75. Show your work too. Thanks for your help!
How do you translate "fifty-three plus four times c is as much as 21" in an equation
What is 3,200,000,000,000 in scientific notation
-2m + 4m + 5 = -3 Tell me what you did please!
Calculate the number of moles 2.25 g of Na2CO3  0.800 g of NaOH  17.75 g of Na2SO4
3312 divided by 48 long division