oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

What's the difference between acceleration and velicity?
Which passage is chronological???
What are the solutions of -3-y^2=24
help me please 1-6 I've been having a hard time with these
Which sentence uses a verb that agrees with its compound subject?  A.Either calculators or an adding machine make an accountant's work easier.  B.Both cows and
Eddie is 7 years older than Brian.  If Brian is x years old, then how old was Eddie 11 years ago?
Search results for "2.3 times 6.9 and complete the problem 6.9 divided by 2.3! Answer the question: did you notice anything that connect these two problems?"
AB←→ is perpendicular to CD←→. How many 90° angles are formed by the intersection?
The value of 7 in 67908 is blank times the value of 7 in 74702
500 reduced by 4 times my age is 232 .