happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Add: (7x-6y)+(3x+3y-3)
Which propaganda technique is used in this quotation? "Yes, sir, those Smith kids are the most well-behaved and the hardest-working young folks in the entire co
What type of bird has a specialized beak for eating insects? a. hawk b. buzzard c. falcon d. robin
Animals with photoreceptors have good vision. a. True b. False
Simplify 225 over 40(in fraction form)
Which of the following is an example of chemical weathering? water breaking rocks plant roots splitting rocks acid dissolving limestone wind breaking down rock
write a division problem that will have a 2 digit quotient and another division problem that will have a 3 digit quotient
photosynthesis also requires energy and the green substance called
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
Should you pop a stye? (I have a cheer competition in two days and I NEED to know)