tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

What is the total price charged for goods that cost 7.50 and a 4% sale tax
All of the statements about bacteria are true except
What is 7n to the 2nd power
I need help with either of these problems.
a=b+cp - what is p?
Why did Kenyatta want to distance himself from the Mau Mau? Check all that apply. answer:The British were determined to crush the rebellion. They were criminals
Emma,Brandy, and Damian will cut a rope that is 29.8 feet long into 4 jump ropes . Each of the 4 jump ropes will be the same length
what did romanists rely on as a basis for salvation
name a pair of vertical angles (easy question)
In which reaction does the oxidation number of oxygen increase? in which reaction does the oxidation number of oxygen increase? 2so2 (g) + o2 (g) → 2so3 (g) m