Deku02
Deku02 Deku02
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

On a sunny morning, Leo rode his bicycle to a farm that sold baskets of eggplant for \$ 5 . 22$5.22 each and baskets of nectarines for \$ 9 . 77$9.77 each. Leo decided to buy a basket of eggplant and a basket of nectarines before heading home. How much did Leo need to pay for his produce?​

Respuesta :

reirei11
reirei11 reirei11
  • 03-03-2021
14.99 is the answer
Answer Link
babysnow40 babysnow40
  • 03-03-2021
The answer is 14.99
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between opinion stories and hard news stories? (One full sentence)
I NEED HELPPPP PLEASEEEEW BEGGINGGG YOUUUU PLEASEEEEEE PLEASEEEEEEE​
Pls help I’ll give crown
please help After which victory against the British did the Americans gain a European alliance, marking a turning point in the war? Trenton Bunker Hill Lexingt
plzzzzzzzz help meeeeeeee
Plzzzzz hellp!!! I’ll give you best answer! This is urgent! 13) h(x) = 4x – 3 g(x)= x2 + x Find (nºg)(x)
1. your own market experience as a buyer to explain your view on the difference between value and price.
(-64c)(-1) if c = -1.
A figure with parallel lines m and n is shown below. What is the measure of angle b?
I need to find the value of x. How do I do that?​