kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

Each unit on the map represents 5 miles. What is the actual distance from Oceanfront to Seaside? Question 3 options: about 10 miles about 40 miles about 50 mile
Both Ghandhi and king set which type of mood in their introduction
A rectangle has an area of 384 m. The length and the width of a rectangle are changed by a scale factor of 0.75. What is the area of the new triangle
To what does the poet compare the lass? A. nomads B. musicians C. birds D. sailors
Which of the following are solutions to the equation below? Check all that apply. x2 - 16 = 0
Marco is building a house. he bought lots of wood to make the frame of the house. he wants right angles for his corners. if he uses a piece of wood that is cut
what played a great role in the kansan nebraska act
Pls answer this question
Name a few important body functions that your nervous system controls on its own without you having to think about it much?
can anyone help me to solve these 2 questions please I need very clear steps !!!!