bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

Order 9066 which resulted in the internment of japanese American citizens?
what is soil plant nutrition?​
PLEASE HELP SHAWTYYY
Which expression is equivalent to (2x2+6)(x-2)? A. 2x3-12 B. 2x3+ 12 C. 2x3+4x2+ 6x +12 D. 2x3-4x2+6x-12
Without putting the first card back, you pick a second card at random. What is the probability of picking a 3 and then picking a 2? number 2,3,4
A recipe calls for 3 cups of sugar for every one cup of butter. How much butter should be used for 14 cups of sugar? White as a mixed number.
Write the algebra expression for nine less than the product of four and a number x
Oran fills in the table below to organize information about the gas laws. Gas law Gay-Lussac's Boyle's Charles's Constant 1 3 5 Changing 2 4 6 In which numbered
I will give u a crown no links will be reported edge2021
C. Identify a set of four possible quantum numbers for the circled electron in manganese (Mn). (There is more than one correct answer.)