BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

A young boy has been found, and police are trying to locate his family. They take a DNA sample from him and begin collecting DNA samples from families who have
One half Of a number added to two thirds Of The number Is 21 . Find The number.
if M (-4,5) is reflected over the line y=x, what are its new coordinates?
Summarize the steps of sexual reproduction and explain how it increases genetic diversity
if M (-4,5) is reflected over the line y=x, what are its new coordinates?
Maggie bought 2 boxes of cupcakes for her daughters. She ate one cupcake herself and told her 3 daughters to share the remaining cupcakes equally. If there were
16.686 rounded to the nearest hundredth
Danny charges $35 for 3 hours of swimming lessons.Martin charges $24 for 2 hours of swimming lessons. Who offers a better deal?
which sequence represents the correct levels of organization for multicellular organisms
A solution is prepared by dissolving sugar in water. The solution is 25.0%, by mass, sugar. How many grams of WATER are in 472 grams of this solution?