Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Where are the hippocampus and amygdala found?
How to write -3 +(-4) as a subtraction problem?
The united states signed a treaty with which european country to gain the oregon country
3+10+4-6 I am stuck help on this algebra expression
What is the term that describes the pattern or base pairing in dna?
Can someone please help me? You will get 20 points!!! I will give Brainliest Answer, Five Stars, and a Thanks!! Explain how the Inca and Pizarro interacted wi
What was a difference between immigrants who arrived in the united states during the 1840's and the 1850's and the 'new' immigrants who began arriving in the 18
By 1947, the intense rivalry between the soviet union and the united states was being called:
You ride your bike to school. As you approach an intersection, you decrease your speed by 1.5 miles per hour per second. Select an inequality that represents th
what is 3.69 divided by 0.3 step by step please