Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the main reason that the Anti-Imperialist League opposed the war between US troops and Philippine rebels? The league felt the US did not need the Phili
evaluate where w + (-x) - 2/3 where w = -5/9 and x = 4/3
PLEASE HELP 15 POINTS 63m - 42 =
Which of the following was an effect of the Industrial Revolution? A. More people lived in the countryside. B. More people became farmers. C. Private property o
Moesha's music library has 17 more than two times the number of songs than Damian's music library. Define a variable and write an expression to represent the nu
A. Mediterranean B. humid subtropical C. marine west coast D. humid continental Please select the best answer from the choices provided A B C D
You can only draw one unique isosceles triangle that contains an angle of 75 Which statement is true? A.Lara is correct, because only one unique triangle can b
What was the main reason that the Anti-Imperialist League opposed the war between US troops and Philippine rebels? The league felt the US did not need the Phili
Between what two integers on a number line would the square root of 29 be plotted?
what is located within 10 to 15 km above the earth's surface?​