Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

The first word in one of the sentences should be followed by a comma. What is that word? A. However B. When C. Loraine D. She
The process of maintaining internal stability is a central concept of human physiology and is called? User: The prediction of the outcome of a disease is called
All of the following can be treatments for nightmares except __________. a. improved diet b. counseling c. medication d. anxiety
Which one is greater 3.18 or 3.2
What theme is portrayed in this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich? In reality it was just what is usually seen in the houses of people of mode
what is 38/6 converted into a mixed number??
Y=5x+8. Is this a direct variation?
What is a common abbreviation for state tax paid? A. 401K B. FICA C. Local Tax D. St Tax
Many of the serious problems that plagued the government under the Articles of Confederation developed because of the limited power of the central government. T
Which of the following is not a result of language convergence? A. Haitian Creole B. pidgin languages C. linguas franca D. new dialects