Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

a number y increased by 5 is at most 28​
All the correct answers please
Are photons causing the electrons to flow off of the target? ( the target is calcium)
8. What kind of compounds do animals release into the ground when they decompose? Please explain. A. Oxygen compounds B. Aluminum compounds C. Carbon comp
was jackson right to initiate the use of the spoils system to appoint government officials ​
h e l p ;;;((( Jared made some muffins. He wrote this equation to show the number of muffins in one batch. m = 8 Jared made 7 batches of muffins. Which equatio
Two cars started from the same town at the same time. One car traveled 50 miles an hour for 4 hours. The other car traveled 60 miles an hour for 8 hours. How ma
Explain the relationship between each pair of term: a. gene and chromosomes b. gene and DNA c. gene and alleled. gene and meiosis​
What were the gaols of U.S foreign policy in the Cold War?​
Scientific explanations are accepted when