person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

Please help! The diagram below shows Patel lines cut by transversal match the relationship.
find the value of p and q which make x⁴ +6x³+ 13x² + px + q a perfect square.​
Can someone help me. Describe one way that the apple tree changes as fall turns to winter.
Please solve also Happy Easter Everyone!
From a board that was 2 meters long Collin cuts off a piece 1.67 meters long How long was the piece
5x by 2a +3x by 4aquestion from simplifyplz do in notebook​
Find the product of (y−5)(3y+8).
which ratio is equivalent to 4 to 24
Ethan, Farah, and Michael invested 427 000$ 671 000$ and 305000$ respectively and decided to share the ratio in their investments. After a few years, they sold
8 * 1000000 + 8 * 1/1000000 = ? Please answer quick!