haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What is the Policing in Japan
what are the best questions to ask to determine the author’s viewpoint? select three options.
ladder 5m tall when set against a wall of house just reach the window at a height 3m how far is the lower end of ladder from the base of the wall​
What is developmental psychology? A. the study behavior across the life span B. the study of behavior in a longitudinal survey C. the history of psychology D. p
Which cell/organ involved in the regulation of blood glucose homeostasis would havethe greatest effect on if removed?
Please help, this is physics and I'm having somee issues its to find moments
Please help. Thanks <3
could someone help me solve this its kinda hard k-16=(-6)
Chiropractic medicine involves the manipulation of which of the following
Multiply and simplify: (1 - 5i)(1 -2i)