addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Match each person with their fate. 16. Gitl 17. Wolfe/Grandpa Will 18. Schmuel 19. Fayge 20. Chaya a. dies b. survives C. executed for attempted escape d. start
HELP ASAP!! Select the correct answer from each drop-down menu. The language rights of citizens are different in different countries. Although (FRANCE, CHINA, T
3xy - 4 - 2y + 7y + 3​
HELP PLEASE!!!!! i need to find the rate of change
Evaluate the expression 7/13 × 8/11
What restrictions are there on the range of the function H(w) below? H(w) (5.0, 20.00) A. H(w) = 1 B. H(w) > 0 C. H(w) = 1 D. H(w) < 0
Find the measure of the angle of indicated in bold
Please help me with this question I’m doing points
You're assessing a pulse and the result is not what you expected. What do you do? PLS HELP I WILL REALLY APPRECIATE HELPFUL ANSWER PLS!!!!
Read these lines from "The Battle of Blenheim." She saw her brother Peterkin Roll something large and round, Which he beside the rivulet In playing there had fo