Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

A member can add or drop prescription drug coverage during the Annual Election Period (AEP). Select one: True False
1.Which of the following forms only Ionic Bond?1)Ca 2)C 3)Si 4)P2.How many atoms of Na are present in 92 a.m.u of it?a)4 b)5
A roller coaster uses 800 000 J of energy to get to the top of the first hill. During this climb, it gains 500 000 J of potential energy and pauses (velocity =
5. There are 5,280 feet in a mile. What part of a mile, in decimal form, will you drive until you reach the exit? I NEED THIS QUICK PLZ HELP I’LL GIVE YOU 30
Explain 2 problems Hunters and Gatherers would have faced in their daily lives? Explain your answer ​
write atopic about argumentative essay​
write a letter to the water supply or corporation requesting them to check the water supply line in case the supply of water to your house is blocked​
what dose advocates mean
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate present progressive verb below. El bebe _____ la siesta placidamente A.esta dormido B. durmiend
Biochemical importance of buffers