jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

can somebody help me find a news articles referring to supply and demand????
Describe how you would use effective stage directions in your play script. Explain why you would make the choices described. Be specific and detailed in your re
Calculate the mean of the electric bills for Family A. Round your answer to the nearest cent. Month | Family A | Family C January | $88.82 | $134.51 February |
Describe 3 ways in which nationalism played a major role in the Middle East prior to World War II.
Describe the transformation of f(x) = cos x to g(x) = cos(x - pie/4).​
PLEASE HURRY I NEED THIS NOW!!! Who was second in command to the local kings and managed the city-state courts in the Azte
What project has been proposed for the Chuitna river?
What is the name of our planet?​
I need help please and thank you
1. Given: LMN ~ QPR, find RQ.