greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

If a vehicle is moving at a constant speed of 60 miles per hour, how many miles will it travel in 1hour and 20 min
3c=2(c-1) in a verbal expression
50 points!!!!! YOU DONT HAVE TO ADD A PICTURE There are five land regions in South Carolina--Blue Ridge, Piedmont, Coastal Plain, Sandhills, and Coastal Zone. C
Why would the artist George Catlin’s paintings from the 1800s be considered a form of artistic documentation?
Can you please help me?
From the list of substances, identify each as a strong acid, strong base, or neither a strong acid nor a strong base. a. HNO3 b. HCL c. NaCl d. Ca(OH)3
Solve the following equation: X+m=p-n for p
In questions 27 and 28, find the gradient of each straight line.
can you please help with this question what is the solution of the proportion? 14/13 = d/48​
Mr Brown/ listen/ music/ now