quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

put in orden the sentence last/rained/ it/ rained/ week;/ it/day/every/ a lot
45 + 9/4 + 4 + 12/20
maths question 11 divided by 4 please give me the answer in decimal as fast as u can
4x + 3y =18x-3y = 7​
What NAACP attorney successfully argued the case that overturned school segregation and later became the first African American Supreme Court justice? A Thurgoo
From the following equations, which one is an example of a decomposition reaction? * 2Cl + 2Na = 2NaCl NaCl + Fe = FeCl + Na 2NaCl = 2Na + 2Cl FeCl + Na = NaCl
PLEASE HELP ASAP Use the figure to complete the following trigonometric ratios.
adapted from American Indian Stories by Zitkála-Šá (Gertrude Simmons Bonnin) The elders knew the meaning of my pauses, and often they coaxed my confidence by a
Label the angles of the triangle from smallest to largest
How did the Bessemer process benefit the North before the Civil War? OA The mass produced steel was exported to the Southern states and Europe. OB. The increase