katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Triangles JKL and PML are similar. Find x. 20 15 25 9
ABLOLUTE VALUE 18/8 show work
Why were nativists hostile to immigrants? A. They resented that labor unions were helping immigrants. B. They were concerned that immigrants were too Am
A. He comes on feet. B. He comes on foot. Which one why?
In many cases, a ribbon organizes buttons and options in Select one: a. menus. b. sections. c. toolbars. d. groups.
6. Some members of the faculty (is-are) present.​
Solve (x - 2 < 5) ∩ (x + 7 > 6).
Which of the following notions represents an area of agreement between the Protestant Reformation and the Catholic Reformation? Superstitious belief in magic sh
A friend was just promoted to a new job that requires part-time travel, and he has also been promised a new laptop after his first month with the company. He ne
Use an array or an area model to illustrate how to solve this equation. Then, explain each part of theequation. 29×30​