zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

If f(x)=3x+5/x, what is f(a+2)?
11.23 mm = ____ m 1,123 m 0.01123 m 0.1123 m 11,230 m
day and night kennel charges $20 per day plus a food fee of $15 to board a pet. home away from home kennel charges $30 per day plus a food fee of $5. which syst
Which of the following equations does not represent a linear function? A. Y=-x B. Y=x+4 C. Y=1/2x D. Y=7^3+1
Andromeda is an example of a/n _______ galaxy.
Do ionic compounds conduct electricity as: (3 points) 1. Solids? 2. Liquids? 3. Aqueous solutions (when the ionic compounds are dissolved in water)?
an implied meaning of a word is a(n)
hello can someone please help me on this please
what does it mean to make connections when comparing and contrasting? you should look for hidden similarities and differences you should look for the most obvio
subtract the fraction and simplify the answer 13/15 - 1/5