abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

a swimming pool holds 375,000 liters of water. two large hoses are used to fill the pool. the first hose fills at a rate of 1500 liters per hour and the second
what is 3 2/5 times 2 1/3
I am two numbers, the sum of my numbers is 100, the difference between my two numbers is 30,
Patrick ate 3/5 of a small pizza on Friday night. For lunch on Saturday , he ate 1/2 of the leftover pizza. How much pizza did he eat for lunch on Saturday?
If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
I am two numbers, the sum of my numbers is 100, the difference between my two numbers is 30,
in what situation does friction make an object change its shape
how does  a star form?
How did the early voyages of discovery change european trade routes?
If a > 0 and b < 0, then which of the following must be true. ab > 0 a + b < 0 a - b > 0 a + b > 0 b - a > 0