friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Population of a city is 36000 in 2005 by 2010 it has grown to 43800. If the city has grown linearly since 2005 and grows at the same rate what will the populati
what major factor contributed to the decline of the Federalist party after the war of 1812?
reduce 72:81 to its simplist form
HELP!!! MUCH CONFUSION LINGERING THIS QUESTION! A scientist observing a group of spider monkeys noticed that the adult females often spend time picking leaves o
Which was not an issue that divided the delegates to the Constitutional Convention? A. how to count slaves for representation B. the continuation of the slave t
what I 18 divided by 200 =
Single sugar molecules are also called?
You have trained all year for a marathon. In your first attempt to run a marathon, you decide that you want to complete this 26-mile race in 4.5 hours. What wou
the apperant backward movement of a planet is called?
Is 45/5 a whole number or a mixed number?