makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Help pls!! What things do babies feel are important?
What was the primary cause of the famine in Ethiopia between 1984 and 1985? civil war O global boycott severe drought government corruption
Find the value of x. Round to the nearest tenth.
Type the correct answer in the box. Consider functions fand g. f(1) = (1 + 1) g(x) = 3 + 1 Evaluate the function composition. (fog)(-64) =
i really need help with these questions
Branliest to correct answer explain how you solved it please
The Pacific Plate subducts along _________ edges and creates enormous earthquakes, such as the 1923 Tokyo seism.
Luis wants to find the total time he spent practicing.
A professional photographer working for a top newspaper would like control over the quality and editing process of digital photos. Which file format should be u
Best time for applications of fertilizer ..................... ?​