frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
Read the sentence below, and use context clues to determine the meaning of the word onerous. Writing a 10-page research project is an onerous task. What is mo
Hi guys, I apologize for repeating the question. TALL,UPRIGHT AND STRAIGHT,Who could that be? Thanks.
In the himalaya mountains along the border of tibet and nepal, mount everest reaches a record height of 29,035 feet. how high is mt. everest in miles? use the c
Round 4,398,202 to the nearest 100
Exercising in cold weather requires many special precautions. Which precautions could be useful in warm weather?
Evaluate u + xy, for u = 20, x = 9, and y = 8.
A child has about 7 pints of blood. use dimensional analysis to convert this quantity to ml. use 0.0021 pints = 1 ml. round your answer to the nearest tenth
starches and sugars are examples of what group of organic compound
what is a comparison using like or as called
Which statement comparing the Middle Ages to the renaissance is false?