rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Which relation is a function?​
Help with homework. Thanks
Drag each function to the correct location on the table. Not all labels will be used.
what is the correlation between women’s education and family size?
Rory was caught doodling in class instead of taking notes he created this image that shows many shapes in black and white​
PLEASE HELP ASAP! which of the following statements about corporations is not accurate? A. investors get a share of the profits from the corporation and the rig
Write in vertex form a quadratic that has vertex of (7, 9) Options in image.
Who discovered/made The Principles of Faunal Succession and how?
each of these is an agency under the control of the director of national intelligence except ___ a. The drug enforcement agency b. The department of homeland se
What is the value,after 7 years,of a 2014 Ford Mustang that orginally cost 25,000.00 if it depreciates 8% a year