yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the different types of bone fractures and how are they identified on x-rays?
Describe Shay's rebellion. Why was it important?
According to freud, the hidden, unconscious desires expressed indirectly in a dream's symbolic content is its ________ content.
Find the missing lengths of the sides
What did many states do during the revolutionary war apex?
A girl learns that whenever her older brother shares his cookie with her, her mother gives him a piece of candy. the girl's learning is a demonstration of
can anyone help me?.....
What are two commonly used graphs to display the distribution of a sample of categorical​ dat?
Within the brain, impulses from a neuron's nucleus to its dendrites are conducted via a long fiber known as the ____.
(04.04) Please help, thanks. Escoge la mejor respuesta. Select the best answer. ¿Cuál es la palabra para hablar sobre el origen en el tiempo o el espacio? Ante