Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

in order to drive you need to understand the basic about a vehicle.
solve 7x 12.4=5x-7.6
felicia poked herself while disposing of a needle that she had just used to administer medication to a patient. she was later tested for infection from this nee
Why was the election of 1800 a turning point in American history?
What is the purpose of the vas deferens
which orbital do potassium's outermost electrons occupy? 4s 4p 4d 3s
the primary purpose of advertising is
Small parts within cells that carry on specific functions are called
Who was the 21st president of the united states?
if a bicyclist starts from a resting position and reaches a speed of 10 meters per second in 40 seconds, what was his acceleration during this time? assume he a