pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

how was the declaration of independence different from previous documents prepared by colonists
Which of the following is the best estimate for checking the given problem? 17,256 - 6,193 = 11,063
why did Beowulf go to heorot
Unfinished products used in producing other products
in order to drive you need to understand the basic about a vehicle.
Which of the following transfers heat by electromagnetic waves? a. radiation b. conduction c. convection d. temperature
I need help with. multiplication is there a 8 x s table trick
which type of triangle has one angle with a measurement greater than 90°?
yesenia wants to bake cookies in her electric oven. the oven will transform electrical energy into ________ energy?
Suppose you rent a limousine for a formal reception. The rental cost for the evening is $53.00. A tax of 6% will be added, and you want to tip the chauffeur 20%