Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

Hey, I really need help :) For my Spanish project, I'm writing about the history of Ecuador's currency, please only leave feedback on how I can improve my essay
Of the 60 books on a bookshelf, 24 are nonfiction, 9 are realistic-fiction, 11 are reference, and the remaining books are fantasy. What percent of the books are
What’s the acts passed by Britain after the Boston tea party were called in America
can u simplify -5a-3a+3b
How do you calculate x, y and z?
What was the impact of the Scientific Revolution on the power of the Roman Catholic Church?
American Values and Economic Goals
Alla and balla together drink 750ML of water. Of alla drinks 50% more than balla how much does Alla drink
what actions did the national government take to organize and govern the country's Western lands
Which form of reproduction in fungi can allow the fungi to reproduce sexually? A. budding B. alternation of generations C. spore formation D. cone formation