amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

this might be a stupid question but what number is greater 56.3 or 56.93
Should a president die in office, which official succeeds the president if the vice president is unable to assume the role?
the product of w and 373
isaiash puts a 10 gram weight on a pan balance. how many 1gram weights does he need to balance the scale?
Which of the following was a benefit of the Sumerian writing system? a. It helped people understand nature. b. It helped people keep orderly records. c. It h
this might be a stupid question but what number is greater 56.3 or 56.93
What is the inequality for the question 3x-2<10
did the columbian exchange bring more changes to the Americas or to Europe
Difference between scavenger and carnivore?
A cat spends about 7 out of 10 hours sleeping. About what present of the cats day is spent sleeping