iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

WHY did the europens take stuff from the Chinese?
Determine if the numerical value describes a parameter or a statistic. A recent poll of 1887 corporate executives showed that the average price of their cars
Where were the first American railroads built? A. In the South B. In the cities C. In the North D. Along the coast SUBIS
What happened to the celery if you put in food color water ​
PLEASE HELP ASSP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Who were Langston Hughes' parents?
Who owns most factors of production in a market economy? A individuals B. individual states C. the federal government D. community leaders Please select the bes
Round 6,532 to the nearest thousands
What is 2 13/18 - z = 1 19/36
Pls help I don’t understand this