CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

What spread that on me
1. Aspirin, also known as acetylsalicylic acid (C9H8O4) is a medication, often used to relieve minor aches and pains and reduce fever. Each tablet contains 325
Question 6 of 10 Claim: Schools should decrease class size by hiring more teachers. Which statement is an example of a commonsense counterclaim to the claim abo
In January of year 0, Justin paid $4,800 for an insurance policy that covers his business property for accidents and casualties. Justin is a calendar-year taxpa
Hannah is asked to divide 1/6 by 1/2 she says that answer is 3, because the product of 1/2
Ms chapman wants to take her scout..
how did many democratic republican editors of newspapers express their feelings towards president adams
the changes in the non-cash balance sheet accounts explain the differences between the ______.
HELP! IM in school PLEASE!
which outcome is most likely to occur along a transform boundary?