jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

removed this question
Explain the importance of the Apollo missions
How did American Romanticism reflect life in American during this period?
the measure of angle x is 7pi/4. The measure of its reference angle is
the isolation of the tokugawa government included what?
which linear regression equation best fits the given points? (0,8), (1,6), (1,7), (2,4), (2,5), (4,1), (5,1), (6,0) A. y = 2/5x + 7.6 B. y = -2/5x C. y = -7/
Which length is equivalent to 12 yards
What is the average rate of change of temperature with respect to time over the evening hours from 6 PM to 10 PM? Interpret this value in a complete sentence.
A right triangle has a 50 degree angle. The hypotenuse is 10 cm long. To the nearest tenth, what is the length of the side opposite the 50 degree angle?
Which Civil war General became President of the US?