pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Please answer both questions I will give u brainliest if ur right
Some one asked a legitimate health question and it got erased
Which of the following organic compounds is the main fuel supply for cellular work? a. sugars b. lipids c. nucleic acids d. proteins I am pretty sure it's suga
12a-10b+6 Term: Coefficient:
Why does someone have any sensation below their shoulders?
what is processing device? write the name of processing devices​
what is the full form of UNICEF​
Juan is incapable of keeping a secret
Fossil evidence has been used to understand the movement of continental plates. The figure below shows where fossils of several species have been found. How wo
b. What is Algorithm? b . What is Algorithm ?​