sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Which persuasive device is used when an ad says: “Free toaster to the first fifty customers”? A. emotional appeal B. bandwagon C. either or reasoning D. none of
The federalists were an early American political party that wanted strong state government and focus on personal property. True or false?
Lalo has five apples Tito took 3 apples how many apples dose lalo have ?
A respected developmental theorist who proposed a comprehensive life-span theory
The scientific revolution challenged traditional christian beliefs because it
At a baseball game, a vender sold a combined total of 123 sodas and hot dogs. The number of hot dogs sold was 53 less than the number of sodas sold. Find t
If 2 grams of element X combines with 4 g of element y to form a compound XY, How many grams of element y would combine with 35 g of X to form the same compound
help me with this I don't get it help4help?
Is the governor of texas in a wheelchair?
This is what I got,1/x + 1/y =86/x + 12/y = ....Can someone tell me what to replace the "...."?