aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Complete the following sentence, When a fornado warning is lested, get to shelter
Please help! Based on the graph explain whether spruce trees are an early, middle, or late successional species. Identify a species that would appear between 0
Which is a better buy? 22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4
How does this passage foreshadow the relationship between Columbus and the natives?
A number that is the product of a number and a counting number is called a
Find the Slope of the graph. Simplify if you can.*
Global climate determined
Help! Algebra 2 Honors work D:
What is 2x3+6divied by 12 +4X8+0=
What is the purpose of the trendelenburg position in labor/ pregnancy?