iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

what did southerners need for this type of economy
Paz help me If you do help I luv I!!!
Increased physical activity can improve your performance on tests, which can in turn improve your chances of being bullied improve your chances of going to co
what is skimming? a. reading only a document's headings b. looking quickly through a document c. reading the first paragraph of each heading d. looking at a doc
may someone help me on this please
In the early years of the pacific war, thousands of amerians soldiers were fored into Japanese miltary prisons during which event?
how does mining affect local populations? a. mining is a vital part of the economy of surrounding towns. b. mining introduces pollution into local water supplie
what is immune disorder? what cause immune disorder
Points have the following physical properties: depth height thickness none (I just want the Answers)
what is the value of 15372991