qwj5g9zgvc qwj5g9zgvc
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Billy paid $18 for dozen golf balls. What is the unit rate for the price per golf ball?

Respuesta :

Annaflyer06
Annaflyer06 Annaflyer06
  • 02-12-2021
Unit rate for each golf ball is $2.25 per ball
Answer Link

Otras preguntas

is 2 squared between 1.4 and 1.5
What are two numbers that add up to 70 without regrouping?
What does Lincoln mean when he says soldiers gave "the last full measure of devotion"?
36 is what percent less than 48?
factor strings of 840 up to six factors
a region in which there is a high probability of finding an electron is called a field
what is an integral part of blood, which carries nutrients to all parts of the body
the region of flat land down by the ocean
please help me solve for
18x-(8x-7)=67 what does 'x' equal in this equation?