jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

The center of the circle is (0,0). The circle passes through the point (8, -6) what is it’s radius?
Solve for y yyyyyyyyyyyyyyyyyy
Faults are shown with
how are we alive, and do not say "god or monkeys" 15 points
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?side lengths: 6ft, 5ft, 3ft, 2ft, 3ft, 12ft, 2ft.
What is your biggest turn off in a guy or girl? ( Just a question for you guys to answer )
Between which two consecutive integers is each number located on a number line? 190.5 NEED FAST I WILL MAKE YOU BRANIEST!!
What are the Triangle Inequality Theorems (1 & 2)?
PLEASE PLEASEEEEEEEEE HELP WILL MARK BRAINLESTA 12​-foot wall measures 2.5 inches on a scale drawing. In the​ drawing, a second wall is 9 inches long. What is t
How would I solve -5= 5+x