Elvisidioha Elvisidioha
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

P
A pencil costs $10.00 while a dozen cost $100.00 how much would peter save if she
buys ninety-six pencils at dozen Price

Respuesta :

lc19668
lc19668 lc19668
  • 03-01-2022

Answer:

...

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did monopolies contribute to the economic challenges that farmers faced in the United States in the late 19th century?
Why did the mujahedeen receive US support even though they were against some American ideals?
Which sentence contains an intransitive verb? A.) Ian sharpened his hockey skates. B.) Carla skates before school in the morning. C.) Our hockey team won the le
PLEASE GIVE CORRECT ANSWER THANK YOU !!!!!! : ) 1.) 2x+8+4x-5 2.) b +72y-4.2y+1 3.) 10r-5+3+r 4.) 3x+14 -x -15 5.) -6.6z+11+1.3+ +2z
"She's like a strong tower."
Some people simply cannot be active listeners, no matter how hard they try. True or false
From where do we obtain the cells of our test subject?
A recipe that makes 8 servings calls fir 3/5 cup of flour. Jeff modifies the recipe so that it can serve 10 . How many cups of flour does Jeff need
What was the outcome of Polk’s expansionist policies in the Oregon Territory?
give an example of 4 type of movable joint and describe the type of action which the joint permits.