switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME FIGURE OUT THIS MATH PROBLEM ITS FOR HW BUT I"M STUCK (6, 4, 4, 5, 1, 8, 10, 7, 8, 6, 6, 7, 5, 4, 6) In a stem-and-leaf plot, what does 5| 4 mean
Why are economies never purely market or command economies? A. International law prohibits purely command or market economies. B. Government officials do not re
What was the result of Vietnam’s civil war in 1975? A. American involvement helped the democratic South defeat the communist North, and a republic was establish
what two numbers multiply and get 100 and add and get -29??
whats more 5 miles or 26,300 yards
How does free energy challenge the scientific definition of energy?
What is the next number 3 6 4 8 6 12 10
What impact did World War I have on the Ottoman Empire? A. The Ottoman Empire ceded much of its territory, and European nations took control. B. There was an in
Anyone who answers this correctly I will answer all your questions you have and give you a lot of extra points.......The ratio of the number of male lions to fe
Bush's political philosophy was moderate. true false