Yomama152 Yomama152
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

pat bought 5.5 pounds of grapes for a party he spent $6.60. how much did he pay per pound

Respuesta :

queen4518 queen4518
  • 02-02-2022
Answer: 1.20

Explanation:
I used a price per pound calculator

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Why was dollree mapp able to use the fourth amendment to support her claim?
How to classify a function constant linear quadratic cubic quartic?
The prisoner who warns the captives to lie about their age is a complex character because _____. A.)he is helpful B.)his speech is difficult to understand C.)he
ACTIVITY 2 Read carfefully the following sentences , then use the reported speech in the new sentences; 4.- She said “My sister doesn’t know ho
the only court the constitution creates is
what is the missing justification in the proof of the Pythagorean identity, sin^2x+cos^2x=1 using a triangle?
trip across the country, the Millers drive 60 km a day for 7 days. how many meters will they drive in 7 days?
What is the name of the compound shown here
Evaluate yds where s is the portion of the cylinder x^2+y^2=3 that lies between the planes z = 0 and z = 3
Which term means “a formal statement of opinion”? grievance resolution preamble pamphlet