briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

the measurements of the angles of a is 48 degrees, b is (6x-28) degrees, and c is (2x) dregrees find the value of x. Then find the measures of angles b and c
What is the value of x?
Write using algebra. Jimmy ran m miles in t minutes. What was his speed?
Write an equation in point-slope form of the line through point p(9, -1) with slope -5.
Choose one. Statistics are A) Measures of populations; B) Always estimations; C) Notated with small Roman letters; D) (b) and (c)
What is the relationship between height and gravitational potential energy
HELP QUICK!!! When cleaning a computer, you need only worry about what you can see. A. True B. False
Only one agent of socialization helps a child learn their culture from the age of 5 to 10. false true
The ability of water to hold more heat than land keeps the temperature on Earth
during the colonial area, why did many people in New England take part in the dangerous whaling industry