jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

please help! it’s 9:00 and i just want to be done...
which statement best describes how the turks spread islam?
Simplify: 18(5) giving brainliest!^^ A) 95 B) 90 C) -90 D) -95
Mountain ranges, volcanic peaks, and large lakes are found in or along the rift valleys of easte
Why did the united states enter the WW2? A)to stop germany from invading poland B)to stop hilter from becoming chancellor of germany C)to prevent italy from con
How to break down 14 as a prime number
Que tiene diferente estas palabras atados y desatados A.Tienen la misma raíz B.Una tiene particula prefija
8.96÷26 pls help me ​
Fill in the blank with the correct form of saber, conocer, ser, or estar. Yo __________ Madrid, España. Yo __________ que (that) Madrid es una ciudad grande. Ma
A form of government in which the citizens elect leaders and rule by majority. PLSS I NEED THIS ANSWERED NOW!!