kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

pls pls pls pls HELPPP meee
1. Suppose we have a six-sided die that we roll once. Let ai represent the event that the result is i. Let Bj represent the event that the dice comes out greate
All thunderstorms that form in the tropics eventually develop into tropical cyclones. Select one: True False
Normally, both parties to a contract are discharged when they have completely performed their contractual obligations. True False
Directions: Read and analyze each problem carefully. Answer the questions accordingly and write your complete solutions in a separate answer sheet. 1) Neil took
In a command economy, many basic needs are provided by the A. upper class B. government C. small business owners D. individual communities Please select the bes
Why wasnt the mexican american war justified.
The ratio of the number of hamsters to the number of mice in a pet store is 3 to 2. How many hamsters are there, if there are 12 mice?
2. Marla's chapter book is divided into 8 equal chapters. She read one chapter on Monday, one chapter on Tuesday, and one chapter on Wednesday. What fraction of
3. What is the density of a substance that weighs 39.1 g and is 56.0 mL? (Density = g/mL)