gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

adan has decided to purchase an $9000 car. he plans on putting 20% down toward the purchase and financing the rest at 7.9% interest rate for 3 years. find his m
How did rick respond to this conflict
Read the passage below and answer the question that follows. ‘You make me feel uncivilized, Daisy,’ I confessed on my second glass of corky but rather impressi
What does michaelis want to get for wilson? A) some food B)a newspaper C) a priest
please help me because I don't understand how to do it.:)
when a person is exercising the body needs to deliver increased amounts of oxygen to the muscles which component of blood ensures that the muscles will receive
What’s a definition for a polygon inscribed in a sphere ?
Solve the inequaliy: (x^2+2)(x−2)^2(6−2x)>0
I NEED HELP ASAP. 35 POINTS. In order for two polygons to be similar, two conditions must be met. First, all pairs of corresponding sides must be in proportion
If 3.00 g of titanium metal is reacted with 6.00 g of chlorine gas, Cl2, to form 7.7 g of titanium (IV) chloride in a combination reaction, what is the percent