samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

1. Dan's employee benefits include health care coverage. His employer covers 78% of the cost, which is a contribution of $1,599.78 towards the total coverage am
11. The winning swim team camned 245 points. The other teams earned at least 72 points less a. Write an inequality that represents the points that the other tea
What is a magnetic field and how does it interact with magnetic materials?
What is an adjective......................?????????????????????? Will mark Brainliest
what is the slope and y-intercept of the liner function y = -2/3x+3?​
Compare and contrast the Earth and Moon in terms of structure, composition, motion Please include resources.
14. To set off a quote inside a quote, what punctuation mark should you use?O A. No quotation marksOB. Single quotation marksO C. Regular quotation marksOD. Dou
select the correct location on the image.the United States fought a proxy war against the Soviet Union in which country? ​
Describe the conceptual design.
$13:50 to 6 pounds what the ratio