777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is a risk associated with taking performance-enchancing drugs. A. overdosing B. dying C.Getting caughtD.All of the above
The potato cells have 30% dissolved particles, and the solution surrounding it has 10% dissolved particles. A potato piece sits in the solution overnight. How w
Animals get their energy ______ from the sun. directly indirectly Not at all
LCM for the pair of numbers 52,15
All ancient mortals respected and praised the Greek gods, there was no exception. True or Fales
In this cell amino acid molecules combine to form
A mountain has an elevation of 568 feet. A valley has an elevation of -40 feet. What is the range in elevations?
which best states how the narrators point of view helps the reader understand the excerpt
Can someone help with this ??
What's the language used in Poland?